Nasze atuty

Programy edukacyjne

W naszym przedszkolu przygotowujemy dzieci do nauki czytania od maluszków. Prowadzimy program innowacyjny „Wprowadzenie dziecka w świat pisma” opracowany na podstawie metody czytania Ireny Majchrzak. Od pierwszych dni dzieci systematycznie poprzez różnego rodzaju zabawy w sposób bezstresowy i bez przymusu zostają wprowadzane w świat pisma i liter.

Przedszkole realizuje Program wychowawczy, który zawiera „Prawa i obowiązki przedszkolaka”, „Dziecięcy Kodeks zachowań”, system kar i nagród za właściwe zachowanie i środki zaradcze w przypadku niestosowania się do ustalonych wspólnych zasad.

Problem adaptacji czyli przystosowania się dzieci 3- letnich do przedszkola istnieje co roku. Rodzice bardzo przeżywają oddanie swojego malutkiego dziecka do przedszkola, a dzieci nie zawsze są świadome co się z nimi dzieje. Mały człowiek, który dotychczas był rozpieszczany przez „24 godziny na dobę” teraz nagle zostaje przyprowadzony do obcego budynku i dowiaduje się ,że jest to jego przedszkole. Wprowadzone przez rodziców do klasy poznaje nieznane dotąd osoby i tłum dzieciaków. Wyczuwa zdenerwowanie rodziców, które mu się udziela i budzi strach. Najczęściej rodzice nie wiedzą jak się zachować. Pozostawiają dziecko mówiąc mu że zostanie tylko na chwilę, ale chwila przedłuża się. Rośnie strach, wokół sami obcy, nie ma ani jednej bratniej duszy, a przede wszystkim mamy. Dziecko czuje się odrzucone i porzucone. Aby pomóc w adaptacji nie tylko dziecka, ale również jego rodziców prowadzimy program adaptacyjny „Przyjemny start”. W ramach programu organizujemy spotkania rodziców z psychologiem,wychowawcą i dyrektorem. Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia w czerwcu i w sierpniu.

Realizujemy zagadnienia z programu profilaktycznego „Zdrowe bezpieczne dzieciństwo”. W ramach programu rozwijamy nawyki higieniczne (dbałość o czystość osobistą, organizowanie spotkań z lekarzem, pielęgniarką) i żywieniowe u dzieci (znaczenie prawidłowego odżywiania,
przygotowywanie produktów do spożycia, kulturalne zachowanie sie przy stole). Organizujemy sytuacje edukacyjne pozwalające dziecku poznać zasady bezpiecznych zabaw w przedszkolu i poza nim oraz tematykę bezpieczeństwa komunikacyjnego.Dzieci poznają podczas zajęć czynniki zagrażające zdrowiu i życiu. Systematycznie mają organizowane zabawy i ćwiczenia gimnastyczne na świeżym powietrzu oraz uczestniczą w Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaków.

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Od 3 lat należymy do Klubu Czytających Przedszkoli. Czytamy codziennie i zachęcamy rodziców ,aby czytali dzieciom 20 minut dziennie.

Współpracujemy z Gminną Biblioteką w Poczesnej , przedszkolaki systematycznie uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez dyrektora biblioteki. W naszym przedszkolu organizowane są spotkania z autorami książek dla dzieci. Gościem naszego przedszkola był Kazimierz Szymeczko , Joanna Papuzińska, Kalina Jerzykowska. Prowadzimy pedagogizacje rodziców w zakresie uświadamiania im zalet głośnego czytania.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy muzyczne zabawy animacyjne KLANZY. Utwory służą realizacji konkretnych metod mających z góry określony cel integracyjny bądź programowy. Zabawa pełni tu rolę impulsu stymulującego wspólną pracę. Głównym celem do którego dążymy, jest pozyskanie małego człowieka dla muzyki. Zabawy te wspierają i uzupełniają istniejące już metody nauczania. Nauczyciele systematycznie uczestniczą w warsztatach z oferty szkoleniowej Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

  • http://www.xn--strojepikarskiepolska-grd.com/
  • http://www.Magliedicalcioonline.it/
  • http://www.camisetasdefutsbolbaratases.com/
  • http://www.Futbalovedresyshop.com/
  • http://www.xn--fotbollstrjormedtryck-qec.com
  • http://www.xn--fotballdrakterpnett-fxb.com
  • http://www.fotbalovedresyeshop.com/
  • http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/
  • http://www.Maillotsfootballboutique.fr
  • http://www.fussballtrikotsoutletol.com/