„Cała Polska
czyta dzieciom”

Do programu przystąpiłyśmy  w marcu 2006 roku  ( uchwała nr12/5/2005/2006 Rady Pedagogicznej Przedszkola).  Od tego czasu czytamy dzieciom codziennie przynajmniej 20 minut.  Zapraszamy do czytania dzieciom  w przedszkolu: rodziców, dziadków i różnych gości.  Naszym przedszkolakom czytali już :Wójt Gminy Poczesna, policjanci z komisariatu w Poczesnej, strażacy OSP w Poczesnej, aktorzy z teatru. Organizujemy spotkania z pisarzami książek dla dzieci.

Każdego roku propagując czytanie wśród dzieci i rodziców organizujemy  konkursy : „Na zakładkę do książki”, „Na najstarszą książkę”, „Ilustrację do książki”,”Lokomotywę”jako eksponat-zabawkę,

Każdego roku koordynator akcji mgr Ż. Polaczkiewicz wysyła sprawozdanie z przeprowadzonych działań w naszym przedszkolu w danym roku szkolnym . Otrzymałyśmy już 3 wyróżnienia za prowadzenie działań , 2 medale ,jedno wyróżnienie specjalne i nagrodę za najlepiej prowadzoną  kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”

OK, rozumiem i akceptuję