Plan Daltoński

Prekursorką „Pedagogiki Planu Daltońskiego„ była amerykańska nauczycielka Helen Parhurst.
Myśl organizowania pracy indywidualnej zrodziła się w 1905 roku , kiedy to Parhurst zaczynając swoją karierę nauczycielską zmuszona była pracować z kilkoma klasami jednocześnie.
Magazyn szkolny przerobiła na klasę w której każdy kąt przeznaczyła na inny przedmiot.

W 2011 roku powstało Polskie Stowarzyszenie Dalton, które we współpracy z holenderską fundacją Dalton International propagują ten innowacyjny sposób podejścia do edukacji. Z każdym rokiem ten alternatywny sposób edukacji zyskuje sobie nowych zwolenników.

Nasze przedszkole przez 3 lata ubiegało się o Certyfikat Placówki Daltońskiej. Po pozytywnym przejściu audytu (marzec 2019) możemy się już posługiwać nazwą Placówka Daltońska.