Cała Polska czyta dzieciom

„Cała Polska
czyta dzieciom”

Do programu przystąpiłyśmy  w marcu 2006 roku  ( uchwała nr12/5/2005/2006 Rady Pedagogicznej Przedszkola).  Od tego czasu czytamy dzieciom codziennie przynajmniej 20 minut.  Zapraszamy do czytania dzieciom  w przedszkolu: rodziców, dziadków i różnych gości.  Naszym przedszkolakom czytali już :Wójt Gminy Poczesna, policjanci z komisariatu w Poczesnej, strażacy OSP w Poczesnej, aktorzy z teatru. Organizujemy spotkania z pisarzami książek dla dzieci.

Współpracujemy z Gminną Biblioteką w Poczesnej , przedszkolaki systematycznie uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez dyrektora biblioteki. W naszym przedszkolu organizowane były spotkania z autorami książek dla dzieci. Gościem naszego przedszkola był Kazimierz Szymeczko , Joanna Papuzińska, Kalina Jerzykowska. Prowadzimy pedagogizacje rodziców w zakresie uświadamiania im zalet głośnego czytania.

Każdego roku propagując czytanie wśród dzieci organizujemy konkursy plastyczne i literackie dla dzieci i rodziców. Nasze przedszkolaki otrzymują książki na urodziny, pod choinkę (książeczka od aniołeczka),każdy przedszkolak w wieku 3 lat otrzymuje książkę na przywitanie w ramach akcji  "Od 3 roku bez książeczki ani kroku"

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania (czerwiec) promujemy czytanie organizując barwne korowody, wycieczki do instytucji, spotkania z ciekawymi ludźmi i konkursy dla dzieci.

Lider kampanii corocznie Ż. Polaczkiewicz wysyła sprawozdanie z przeprowadzonych działań w naszym przedszkolu w danym roku szkolnym. Otrzymałyśmy już 3 wyróżnienia za prowadzenie działań , 2 medale ,jedno wyróżnienie specjalne i nagrodę za najlepiej prowadzoną  kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”